November je mesec, ko se dnevi krajšajo, sonce prekrivajo oblaki, zima je pred vrati. Je čas, ko moramo poskrbeti za zdravje, da bi nas gripa in prehladi obšli, zato je na pobudo slovenskih čebelarjev v petek, 16.11.2018 potekal Tradicionalni slovenski zajtrk in  Dan slovenske hrane. Tako so vsi otroci uživali v domačih dobrotah. Med, maslo, mleko, kruh, jabolko. Vsa živila so bila iz logaških kmetij.

V zahvalo vsem čebelicam in pridnim čebelarjem, smo se zbrali v večnamenski dvorani in skupaj zapeli priljubljeno Slakovo pesem »Čebelar« ob spremljavi violinistke Azre. Otroci so z velikim zanimanjem prisluhnili tudi čebelarju, g. Janezu Nagodetu, ki jim je predstavil življenje čebel in pripomočke, ki jih uporablja pri svojem delu.

Otroci tako na prijeten način  spoznavajo pomen čebel, zajtrkovanja in domače hrane.

Zapisala: Jožica Gantar

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)